Andy Powell/unsplash.com

Zapachy zwierząt w domu – jak można sobie z nimi radzić?

Zapachy zwierząt domowych w domu są częstym problemem. Zwierzęta domowe są często uważane za członków rodziny, ale mogą być również źródłem nieprzyjemnego zapachu i innych problemów.

Zapachy zwierząt domowych mogą być trudne do rozwiązania, ponieważ nie pochodzą one tylko z ich ciał. Sierść zwierząt domowych, sierść i inne zanieczyszczenia związane ze zwierzętami mogą gromadzić się na meblach, dywanach i innych powierzchniach w Twoim domu. Nazywa się to „wypadaniem sierści zwierząt” i jest jedną z głównych przyczyn powstawania zapachu zwierząt domowych w Twoim domu.

Jak więc pozbyć się zapachu zwierząt? Oto kilka wskazówek

1. Sprzątaj po swoich pupilach natychmiast po tym, jak przejdą numer dwa lub trzy. Powinieneś również używać enzymatycznych środków czyszczących, aby posprzątać wszelkie bałagany zrobione przez zwierzęta w twoim domu. Dodatkowo, można też użyć takich rozwiązań jak neutralizator zapachów, który zredukuje nieprzyjemne zapachy po naszych pupilach do 0.

2. Odkurzaj regularnie – przynajmniej raz w tygodniu, aby zebrać luźną sierść, która może przyczyniać się do problemów z zapachem zwierząt domowych. Jeśli to możliwe, używaj przystawki przeznaczonej do zbierania sierści zwierząt, ponieważ zwykle działają one lepiej niż tradycyjne przystawki do odkurzania przeznaczone tylko dla ludzkich włosów.

3. Jeśli masz w domu podłogi z twardego drewna lub kafelki, rozważ użycie dywanów z gumowym spodem zamiast zwykłych dywanów, jeśli tylko jest to możliwe (lub przynajmniej trzymaj dywany z dala od miejsc o dużym natężeniu ruchu, takich jak korytarze).