Andy Powell/unsplash.com

Zabawy z psem na świeżym powietrzu

Zabawa z psem na świeżym powietrzu pozwala wykorzystać naturalne środowisko, w którym żyjemy. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć coś do zrobienia, a ponadto nie musisz wydawać pieniędzy na zabawki czy smakołyki. Jeśli zależy Ci na innych pomysłach, to sprawdź portal menties.pl

Sprawdź kilka zabawnych gier na świeżym powietrzu, w które możesz grać ze swoim psem

Chowanie i szukanie. Zabawa w chowanego jest klasyczną grą, którą zna większość dzieci, ale równie dobrze sprawdza się w przypadku psów! Znajdź dobrą kryjówkę, a następnie zawołaj psa i zachęć go, aby Cię odnalazł. Pamiętaj, aby na początku kryjówka nie była zbyt oczywista – w przeciwnym razie pies będzie dokładnie wiedział, gdzie jesteś! Gdy pies opanuje umiejętność odnajdywania drogi, zacznij mu utrudniać zadanie, chowając się w coraz trudniejszych miejscach i zmuszając go do większego wysiłku, aby Cię odnaleźć. Wejdź na allbeauties.pl i sprawdź inne propozycje spędziania wolnego czasu. 

Gonitwa za piłką

Jest to klasyczna gra, którą uwielbia większość psów. Możesz grać w nią na podwórku lub na plaży. Wszystko, czego potrzebujesz, to piłka, najlepiej taka, która łatwo toczy się po ziemi, aby pies nie był sfrustrowany próbując ją gonić po całym terenie. Rzucaj piłkę i zachęcaj psa, aby za nią gonił.

Przeciąganie liny

Jeśli Twój pies lubi przeciągać przedmioty, ta gra będzie świetną zabawą dla Was obojga. Zabawki do przeciągania są dostępne w wielu rodzajach i rozmiarach, ale wszystkie działają mniej więcej w ten sam sposób: Trzymasz jeden koniec zabawki i ciągniesz do siebie, podczas gdy pies ciągnie za drugi koniec. Jeśli w danej chwili nie masz żadnych zabawek, możesz bawić się w przeciąganie starej skarpetki lub nawet patyka!