Wybór sejfu do domu

Nawet w przypadku, gdy mieszkanie zabezpieczymy najlepszymi drzwiami antywłamaniowymi nie warto wartościowych rzeczy przechowywać w widocznym miejscu. Do przechowywania takich dokumentów przeznaczone są sejfy, które gwarantują najlepszą ochronę całej zawartości. 

Jak wybrać sejf do domu? 

Chcąc wybrać odpowiedni sejf do domu musimy się najpierw zastanowić nad tym, co chcemy w nim przechowywać. Dzięki temu znacznie szybciej określimy typ sejfu, który kupimy. Jednym z najbardziej popularnych sejfów jest sejf ognioodporny, który świetnie nadaje się do przechowywania osobistych dokumentów. Jeśli zaś będziemy chcieli w sejfie przechowywać rodzinną biżuterię to warto zdecydować się na antywłamaniowy. Pamiętaj też o tym, że po zakupie nie umieszczaj sejfu w widocznym miejscu. Powinien być niewidoczny, najbardziej jak to możliwe.  

Warto również zaznaczyć, że sejfy dzielą się na klasy. I są to: 

  • Klasa nr 1 odporność na włamanie, 
  • Klasa nr 2 ognioodporna, 
  • Klasa nr 3 bezpieczny rozmiar,  
  • Klasa nr 4 metoda instalacji. 

Pamiętaj o tym, że sejf powinien być bezpieczny dla dokumentów i różnych kosztowności, bezpieczny dla pistoletu, bezpieczny dla mediów magnetycznych i przede wszystkim powinien być jak najmniejszych rozmiarów np., mini.