Taśmy do zaklejania kartonów

Oferta taśm klejących poszerza się każdego roku. Przybywa nowych gatunków spoiw oraz pojawiają się nowe sposoby produkcji taśm. Do najpopularniejszych należą obecnie taśmy akrylowe oraz taśmy z różnymi odmianami kauczuku (syntetycznego, jak i naturalnego). Poniżej przedstawiamy ich charakterystykę oraz podpowiadamy jaki rodzaj taśmy warto wybrać. 

Taśmy i zastosowane w nich podłoże 

Do najchętniej stosowanych należą taśmy na podłożu foliowym, wykonane z polipropylenu lub innych tworzyw syntetycznych. Taśmy takie są dość odporne na rozrywanie oraz rozciągliwe. Są także świetną bazą do nanoszenia nadruków. Ten typ taśmy należy stosować w warunkach pokojowych oraz nanosić na powierzchnie suche. 

Spoiwa w taśmach 

Akryl to spoiwo najczęściej wykorzystywane w taśmach pakowych. Ma dobre właściwości wytrzymałościowe oraz nadaje się do przylepiania do powierzchni papierowych i tekturowych. Może także wspomagać inne materiały do pakowania

Taśmy wykonane z żywicy syntetycznej mają nieco większa odporność na rozciąganie oraz lepszą przyczepność. Są nieco droższe niż produkty akrylowe, warto jednak stosować je w pakowaniu przesyłek wymagających podwyższonego bezpieczeństwa. Taśmy z żywicą syntetyczną nazywane są hot melt. 

Taśmy, w których zastosowano żywice naturalne, to taśmy solvent. Są najbardziej wytrzymałe spośród wymienionych. Dlatego znajdują zastosowanie między innymi w przemyśle oraz w usługach firm handlowych i kurierskich. Taśmy solvent są niewrażliwe na zmiany temperatur, zachowując optymalną łączliwość nawet w warunkach kilkudziesięciu stopni poniżej zera.