Sztukateria jako element wystroju glamour

Sztukateria nie jest przeznaczona tylko dla starych hiszpańskich misji na południowym zachodzie. W rzeczywistości jest to wszechstronny materiał, który jest przydatny do wniesienia odrobiny zewnętrza do wnętrza i może być wykorzystany do stworzenia odrobiny blasku we własnym domu. Historia stiuku sięga starożytnego Rzymu, kiedy to był on używany do budowy ścian wewnętrznych. W końcu ludzie zorientowali się, że można go również stosować na powierzchniach zewnętrznych – szorstka faktura była idealna do zapobiegania wsiąkaniu wody w ściany budynków podczas ulewnych deszczy.

Sztukateria jest wytwarzana z piasku, wapna i wody zmieszanych z włóknistymi materiałami, takimi jak słoma lub włosie końskie. Tę mieszankę nakłada się na podłoże (zwykle jest to drewno) i pozostawia do wyschnięcia, aż stwardnieje. W miarę wysychania, twardniejący stiuk tworzy silną więź z podłożem pod nim, tworząc niezwykle trwały materiał budowlany, który przy odpowiedniej konserwacji może przetrwać setki lat.

Sztukateria jest idealna do tworzenia pięknych powierzchni, które wyglądają jak wykonane z innego materiału. Jest również naturalnie odporny na pleśń, co czyni go doskonałym wyborem do łazienek, gdzie można uniknąć materiałów teksturowanych, które mogą się zamoczyć i utrzymać wilgoć. Zapraszamy na stronę http://totalnyremont.pl/