Różne systemy nawadniania ogrodu

Obok ogrodzenia rośliny nie będą mogły otrzymać wystarczającej ilości wilgoci. Dlatego powinniśmy zastosować system nawadniania ogrodu, który może dostarczyć wodę do wszystkich roślin wokół.

Systemy nawadniające są koniecznością w każdym projekcie krajobrazowym. Istnieją różne rodzaje systemów nawadniających, a mianowicie systemy kroplowe i zraszacze, a także węże i emitery kroplowe, które muszą tylko podłączyć się do kranu wody. Proszę wybrać ten, który najbardziej się Państwu podoba.

System nawadniania kroplowego

Nawadnianie kropelkowe jest zdecydowanie najpopularniejszym systemem nawadniania ogrodu, ponieważ jest łatwe w instalacji i nie wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych. Główne elementy systemu kroplowego obejmują linię kroplującą, która jest zwykle wykonana z czarnej plastikowej rurki, filtr, regulator ciśnienia i poszczególne kroplowniki, które są wkładane do otworów wzdłuż długości rurki. Filtr zapobiega zatykaniu, wychwytując brud i żwir, aby nie zatykały i nie uszkadzały kroplowników. Regulator ciśnienia zapobiega nadmiernemu podlewaniu, ograniczając ciśnienie docierające do przewodów kroplowników. Jest to szczególnie ważne na glebach piaszczystych, gdzie nadmiar ciśnienia może spowodować zablokowanie przepływu wody przez kroplowniki przez cząsteczki piasku. Zapraszamy również na stronę http://sielankowelove.pl/