Kocyk bawełniany dla niemowląt

Podczas kompletowania wyprawki dla noworodka należy pamiętać, żeby zakupić kocyk bawełniany dla niemowląt. Koc towarzyszy dziecku od pierwszych chwil. To w niego możemy otulić dziecko i w ten sposób zapewnić mu bezpieczeństwo oraz wygodny sen.

Materiał, z którego wykonany jest kocyk dla najmłodszych pociech ma bardzo duże znaczenie. By odpowiednio zadbać o komfort niemowląt najlepiej wybrać materiały naturalne jak bawełna. Jest to przewiewna tkanina, która przeciwdziała nadmiernemu poceniu się. Bawełna jest materiałem w 100% ekologicznym, a jednocześnie bardzo trwałym. Kocyk bawełniany dla niemowląt może pozostać z dzieckiem nawet kilka lat.

Dbanie o koc z bawełny jest bardzo proste. Przedmioty i ubrania z tego materiału można prać w pralce w temperaturze od 40 do 60 stopni. Nie należy używać zwykłych środków do prania, które mogą uczulić dziecko oraz spowodować wysypkę. Najlepiej wybrać specjalną chemię przygotowaną do czyszczenia ubrań dla najmłodszych. Rzeczy dla niemowląt zawsze warto przeprasować do wyschnięciu. Wysoka temperatura żelazka zabije drobnoustroje chowające się w odzieży maluszka. Dodatkowo prasowanie sprawi, że koc będzie pozbawiony fałd i zagięć, które mogły powstać podczas prania.

Niemowlęta mogą spać w wielu miejscach: łóżko, wózek, kołyska. Trzeba jednak pamiętać, by odpowiednio przygotować stanowiska, w których dziecko śpi. Niemowlęta do 9 miesiąca życia nie powinny być przykrywane kołdrą, które są ciężkie, mogą powodować przegrzanie i trudności z oddychaniem. Kocyk bawełniany dla niemowląt dobrze się sprawdzi do otulenia dziecka w kokon, który zapewni mu spokojny sen.