Jakie są rodzaje papieru do druku?

Istnieje wiele różnych rodzajów papieru do druku do wyboru, ale który jest najlepszy dla Twojego projektu? To zależy od tego, nad jakim typem projektu pracujesz i jak chcesz, aby wyglądał produkt końcowy. Oto lista różnych rodzajów papieru do drukowania i tego, do czego są używane:

-Papier, który ma włókna bawełniane, jak karton (znany również jako cover stock). Najlepiej nadaje się do tworzenia zaproszeń, kartek okolicznościowych lub innych projektów, które muszą być wytrzymałe.

-Papier o gładkim wykończeniu, taki jak papier fotograficzny. Papier fotograficzny jest najlepszy do zdjęć lub projektów, które muszą wyglądać profesjonalnie i mieć wysoką jakość.

-Karton o szorstkiej fakturze, taki jak karton z teksturowaną okładką. Ten rodzaj papieru do drukowania jest doskonały do projektów, które muszą wyglądać na wykonane ręcznie lub mieć artystyczny akcent.

-Papier matowy, który ma matowe wykończenie. Papier matowy sprawia, że kolory wydają się bardziej stonowane, więc jest często używany do projektów, w których oprócz tekstu i obrazów mają wyróżniać się kolory. Wejdź również na stronę http://clevermedia.pl/