Jaki sprzęt jest potrzebny do hodowli bydła?

Bydło jest głównym źródłem mleka, wołowiny i skóry. Hodowla bydła może być pracą w pełnym wymiarze godzin lub działalnością uboczną. Zanim zdecydujesz się na hodowlę bydła, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca i czasu na tego typu przedsięwzięcie. Trzeba też zainwestować w niezbędne wyposażenie, w tym ogrodzenia i zagrody.

Dojarki

Najbardziej powszechnym urządzeniem wykorzystywanym w hodowli bydła jest dojarka. Składa się ona z pompy próżniowej, zbiornika na mleko i kubka udojowego, który pasuje do każdego strzyka. Podciśnienie zasysa mleko z wymienia do zbiornika na mleko. Ważne jest, aby przed każdym użyciem dojarki upewnić się, że jest ona czysta i odkażona.

Sprzęt do zadawania paszy

Urządzenia do zadawania paszy mogą obejmować karmidła, samojezdne karmidła lub stojaki na siano. Istnieje kilka różnych typów karmideł, w zależności od potrzeb. Samopodawacz mieści duże ilości paszy i pozwala krowie jeść według własnego harmonogramu. Stojak na siano pozwala na przechowywanie siana poza ziemią, dzięki czemu nie będzie ono mokre ani spleśniałe podczas deszczowej pory roku. Umożliwia on również śledzenie ilości siana zużywanego przez każdą krowę, dzięki czemu wiadomo, kiedy należy uzupełnić regał o kolejne bele siana.