Jak zrobić kompostownik w ogrodzie?

Kompost jest wielkim atutem każdego ogrodu, niezależnie od tego, czy masz własną działkę, czy tylko małą skrzynkę okienną. Jest to naturalny sposób na wzbogacenie gleby, a jeśli mieszkasz w mieście, gdzie przestrzeń jest ograniczona, może być bardzo przydatny w maksymalnym wykorzystaniu tego, co masz.

Kompostowanie może być tak prosty, jak wrzucenie wszystkich odpadów roślinnych do kupki i pozwolenie, aby rozkładały się same, ale jeśli szukasz czegoś, co generuje więcej gleby niż zużywa, są pewne rzeczy, o których należy pamiętać, które zmaksymalizują proces kompostowania.

Po pierwsze, zaopatrz się w pojemnik na kompost. Są one dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, od pojemników wewnętrznych, które wyglądają jak fantazyjne kosze z siatki drucianej z pokrywami, do pojemników zewnętrznych wykonanych z drewna lub plastiku. Będziesz chciał taki, który ma dużą wentylację – nie chcesz, aby wnętrze pojemnika nagrzało się na tyle, aby ugotować resztki jedzenia (które są w większości wodą) w śmierdzący grzyb. Wiele osób wybiera drewniane kosze, ponieważ utrzymują poziom wilgoci tam, gdzie powinien być; jednak mogą one być ciężkie do przenoszenia, gdy są pełne, więc jeśli wybierasz się tą drogą, zachowaj pustą przestrzeń po obu stronach, aby umożliwić manewrowanie. Inną opcją są plastikowe pojemniki. Wejdź również na stronę http://dreamyhouse.pl/