Jak zacząć biegać?

Bieganie jest niesamowitym treningiem. Z tak wieloma korzyściami zdrowotnymi, to nic dziwnego, dlaczego wiele osób uwielbia to robić. To pomaga dostać się w kształcie, a endorfiny, które uwalniają się sprawiają, że czujesz się jak milion dolarów. Zanim jednak zaczniesz biegać, jest kilka rzeczy, które musisz zrobić najpierw. Oto kilka wskazówek, jak zacząć biegać:

 

1) Zacznij powoli – Bieganie jest formą ćwiczeń sercowo-naczyniowych. Aby Twoje ciało było przygotowane do tej aktywności, musi najpierw zostać uwarunkowane do takich zajęć fitness poprzez wykonywanie innych rodzajów ćwiczeń sercowo-naczyniowych na różnych poziomach intensywności. Zacznij od chodzenia. Powinieneś to robić przez około dziesięć minut każdego dnia przez dwa tygodnie. Zwiększaj czas trwania spaceru o dwie minuty tygodniowo, aż osiągniesz godzinny spacer dziennie.

2) Znajdź odpowiednie buty – Obecnie na rynku jest mnóstwo dobrych butów do biegania. Zawsze wybieraj takie, które mają wbudowany system amortyzacji i mają pewne wsparcie łuku, aby utrzymać stopy w miejscu podczas biegu. Właściwe obuwie sportowe pomoże zapobiec kontuzjom, więc nie skąp przy zakupie butów tylko dlatego, że są drogie!

3) Sprawdź swoją elastyczność – Elastyczność jest ważna podczas wykonywania każdego rodzaju aktywności sercowo-naczyniowej, a zwłaszcza biegania. Na stronie http://familysports.pl/ znajdziesz więcej podobnych treści.