Jacob Culp/unsplash.com

Jak wybrać drzwi wejściowe do domu?

Przy wyborze drzwi wejściowych do domu należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Wybór odpowiednich drzwi wejściowych do domu to poważna decyzja. To nie tylko kosztowna inwestycja, ale także jedna z pierwszych rzeczy, które ludzie widzą, gdy przychodzą w odwiedziny.

Zbadaj swoje potrzeby! 

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest decyzja, czy chcemy mieć drzwi tradycyjne czy współczesne.

  • Drzwi tradycyjne mają zwykle bardziej skomplikowane wzory, z panelami szklanymi i ozdobnymi okuciami, które często można znaleźć na tego typu drzwiach.
  • Drzwi współczesne mają prostszy design, prostokątne linie i mniej ozdób.

Jeśli szukasz czegoś w bardziej tradycyjnym stylu, zalecamy wybór drzwi drewnianych z przeszklonymi panelami i ozdobnymi okuciami. Tego typu drzwi pasują do każdego rodzaju nieruchomości i mogą być pomalowane na dowolny kolor, dzięki czemu łatwo dopasować je do wyglądu zewnętrznego domu.

  • Weź pod uwagę rozmiar: Dobrą zasadą jest to, że szerokość drzwi wejściowych powinna odpowiadać ich wysokości. Jeśli chcesz się wyróżnić, wybierz coś odważniejszego, na przykład drzwi z ponadwymiarowymi panelami, a jeśli szukasz czegoś bardziej subtelnego, wybierz coś o prostszych liniach i detalach.
  • Zastanów się nad stylem: Zdecyduj, czy wolisz staroświecki styl cottage, nowoczesny szyk farmhouse czy współczesny minimalizm – dostępnych jest wiele stylów, więc nie spiesz się z wyborem tego, który najlepiej pasuje do architektury i stylu wystroju Twojego domu. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o aranżacji wnętrz, to sprawdź stronę dladomatora.pl.
  • Weź pod uwagę materiały: Drzwi drewniane są piękne, ale wymagają regularnej konserwacji; drzwi metalowe są trwałe, ale mają bardziej industrialny wygląd; drzwi z włókna szklanego są bardzo wytrzymałe i trwałe, a przy tym nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych; drzwi kompozytowe łączą wiele zalet w jednym produkcie – są mocne.