Jak usunąć rysę z lakieru samochodowego?

Jeśli na Twoim samochodzie pojawiła się rysa, która niszczy perfekcyjne wykończenie, nie martw się: można to łatwo naprawić. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest umycie samochodu przyzwoitym mydłem samochodowym, aby usunąć luźny brud i zanieczyszczenia, które nagromadziły się na powierzchni. Używając czystej, miękkiej szmatki, wypoleruj rysę w małych kółkach, aż będziesz zadowolony z tego, jaka jest gładka.

 

Bezlakierowe usuwanie wgnieceń to metoda, w której naciska się na wgnieciony obszar karoserii za pomocą specjalnie wykonanych plastikowych narzędzi z uchwytami. Dzięki temu metal zostaje wepchnięty z powrotem do kształtu, wypełniając wgniecenie nowym metalem. Aby to zadziałało w przypadku Twojego zadrapania, musisz przygotować sobie specjalne narzędzie: weź pustą puszkę po napoju i odetnij około trzech cali jej długości od jednego końca. Następnie otwórz puszkę i spłaszcz ją tak, aby został ci kawałek folii cynowej o średnicy około dwóch cali.

 

Weź swoje nowo wykonane narzędzie i umieść je nad zadrapaniem (możesz użyć taśmy maskującej, aby przytrzymać go w miejscu, dopóki nie uzyskasz go w sam raz). Przyciśnij mocno przez około trzydzieści sekund, a następnie odciągnij i zobacz, czy rysa została usunięta. Jeśli nie, powtórz to, aż będziesz zadowolony. Wejdź również na stronę http://teamuto.pl/