Jak segregować śmieci?

Jeśli mieszkasz ze współlokatorami, ważną częścią utrzymania czystości w domu jest posiadanie wszystkich na tej samej stronie, jeśli chodzi o sortowanie śmieci. Czy wszystkie materiały nadają się do recyklingu? Czy resztki jedzenia trafią na kompost?

Dobrze zdefiniowany system zapobiegnie wszelkim nieporozumieniom i ułatwi Ci utrzymanie zorganizowanej i ekologicznej atmosfery. Oto kilka najczęstszych kategorii śmieci, z których mogą korzystać gospodarstwa domowe.

Plastik i metal: Mogą one trafić do wyznaczonych pojemników do recyklingu lub zmieszane razem do zwykłych śmieci.

Papier: Obejmuje to gazety, czasopisma, pocztę śmieciową, kartony (pudełka po płatkach śniadaniowych), papierowe talerze i kubki oraz papier tkankowy. Wszystkie te produkty można poddać recyklingowi w lokalnym centrum recyklingu.

Ręczniki papierowe: Wilgoć resztkowa z mokrych ręczników papierowych wypacza opakowania kartonowe – lepiej po prostu wyrzucić je do zwykłego kosza, jeśli są już zabrudzone.

Torby papierowe i opakowania: Wszystko, co nie jest wykonane z tektury (jak pudełko po płatkach śniadaniowych), powinno zostać poddane recyklingowi w swoim pojemniku na śmieci.

Worki na śmieci: Są one wykonane z tworzywa sztucznego, więc powinny być wrzucone do innych plastikowych materiałów do recyklingu, chyba że w Twojej okolicy nie ma możliwości ich recyklingu. Na stronie http://dobredomowe.pl/ znajdziesz wiele porad i inspiracji.