Jak nauczyć się jazdy na wrotkach?

Jazda na wrotkach to zabawna, rodzinna aktywność, którą może cieszyć się każdy. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy doświadczonym wrotkarzem, nauka jazdy na wrotkach jest łatwa.

Jeśli nigdy wcześniej nie jeździłeś na wrotkach, ważne jest, aby zacząć od pary wrotek figurowych. Mają one dwa zestawy kółek, po jednym na każdą stopę i są zaprojektowane specjalnie do tego sportu.

Jak nauczyć się jeździć na wrotkach?

Krok 1: Załóż swoje wrotki i upewnij się, że są odpowiednio dopasowane. Powinieneś być w stanie założyć swoje wrotki bez pomocy kogoś innego. Jeśli potrzebujesz pomocy w zawiązaniu sznurowadeł, poproś inną osobę o pomoc lub użyj rożka do butów zamiast wiązać je samodzielnie.

Krok 2: Stań prosto i podnieś stopy z ziemi, tak jakbyś normalnie chodził. Pięty powinny znajdować się nieco wyżej niż palce, ale nie wyżej niż palce podczas stania prosto. Jeśli jedna stopa wydaje się cięższa od drugiej, dostosuj jej ułożenie tak, by w pozycji wyprostowanej czuć równowagę, gdy obie stopy znajdują się na tej samej wysokości od podłoża. Sprawdź portal funokay.pl.