Pharma Hemp Complex/unsplash.com

Jak działają kule do kąpieli?

Kulki do kąpieli mają wiele zastosowań. Mogą być używane jako środek pielęgnacyjny, ale również jako środek dezynfekujący lub termiczny. Kule do kąpieli działają podobnie jak kriogeniczne. Zawierają w swoim składzie glikolowy kwas sulfonowy, który po rozpuszczeniu w wodzie tworzy sól glikolu o odczynie jak najbliższym odczynowi pH naturalnej skóry człowieka. W zasobach witryny makeupio.pl odszukasz jeszcze więcej interesujących treści! 

Zasada działania

Woda i chlorek sodu to składniki, które najczęściej spotykamy w kulkach do kąpieli. Tradycyjnie są one podawane w postaci proszku, ale wystarczy rozpuścić je w wodzie i już możemy się wyspać. Kule do kąpieli działają na nasze ciało na kilka sposobów.

Zabiegi kąpieli wodnej to prawdziwe odkrycie dla osób cierpiących na dolegliwości reumatyczne. To dzięki kulom do kąpieli można znacząco zmniejszyć ból i zwiększyć swoje samopoczucie. Jak działają kule do kąpieli?

Kulki do kąpieli mają właściwości masujące, służąc do udrażniania naczyń krwionośnych. Zwiększają przepływ limfy, a tym samym poprawiają odpowiednie nawilżenie skóry. Kule do kąpieli są wyjątkowo praktycznym gadżetem. Wystarczy wejść do wanny, a następnie rozkładać kulki na dnie i napełnić ją wodą. Po tym prostym zabiegu można spokojnie się umyć i usunąć wszelkie brudy za pomocą wody.