Jak dbać o trawę w ogrodzie?

Trawa to najbardziej powszechny i jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów roślin, który można spotkać niemal w każdym ogrodzie. Wymaga jednak szczególnej pielęgnacji, aby zapewnić jej ładny i zielony wzrost.

Zadbany trawnik dodaje atrakcyjności domowi, ale mając na głowie wiele obowiązków, takich jak praca, szkoła i zobowiązania rodzinne, często zapominamy o pielęgnacji naszych trawników. I zanim się zorientujemy, zaczynają one żółknąć lub brązowieć. Oto kilka wskazówek, które pomogą utrzymać zdrowy trawnik tego lata.

Najlepszym sposobem na zwalczenie chwastów, karczowników i innych problemów, które mogą czaić się w trawie, jest zadbanie o nią. Trawa wymaga regularnego podlewania i nawożenia, aby pozostać zdrową i silną, więc nie czekaj, aż zobaczysz charakterystyczną żółtą plamę na trawniku, aby zacząć nawozić. Nawozy występują w formie granulowanej lub płynnej, w zależności od rodzaju i preferencji dotyczących stosowania. Nawozy granulowane są aplikowane za pomocą rozsiewacza i powinny być stosowane co kilka tygodni w okresie wiosennym i letnim. Ponadto należy podlewać przynajmniej raz w tygodniu, gdy pogoda jest gorąca i sucha. Zbyt obfite podlewanie może doprowadzić do powstania kałuż, które przyciągną komary, dlatego staraj się nie nasycać trawy. Zamiast tego, podawaj tylko tyle wody, aby przesiąkła przez korzenie i utrzymywała wilgoć na górnym odcinku jednego lub dwóch cali. Więcej porad znajdziesz na stronie http://dompodkontrola.pl/