Implanty zębowe

Dla wielu osób nieskazitelny wizerunek jest szalenie ważny ze względu na wykonywany zawód. Inni marzą o tym, aby poprawić swój wygląd dla własnego, lepszego samopoczucia. Są też osoby, które z różnych powodów (np. zdrowotnych) straciły część uzębienia, a teraz chcą odzyskać piękny uśmiech i radość z życia. Dla wszystkich, którzy pragną mieć piękny, zdrowy uśmiech doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się implanty zębowe.

Rodzaje

Implanty zębowe możemy podzielić m.in. ze względu na materiał, z jakiego są wykonywane. Wyróżnić można:

Implanty tytanowe – są najczęściej stosowane. Tytan jest obojętny dla organizmu i wytrzymały. Gdy zostanie wszczepiony w kość, stanowi korzeń dla odbudowywanego zęba. Największą wadą tytanowych implantów zębów jest metaliczny kolor, który będzie rzucał się w oczy jeśli dojdzie do obniżenia się linii dziąseł.

Implanty ceramiczne (cyrkonowe) – równie wytrzymałe, a dodatkowo kolorystycznie zbliżone do barwy ludzkich kości.

Jak wygląda proces wszczepiania implantów zębowych?

Należy wyróżnić dwie metody zabiegu, uzależnione od kilku czynników.

Po pierwsze, jeżeli w ten sposób uzupełniamy brak przednich zębów, cały proces jest znacznie szybszy. Zabieg najczęściej trwa około godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W tkankę kostną wszczepiany jest implant, a zaraz potem nakłada się koronę lub protezę. Natomiast bardziej czasochłonne jest tzw. dwufazowe wszczepianie implantów zębowych. Pierwsza faza dotyczy samego wprowadzenia do tkanki kostnej implantów, które stanowią sztuczny korzeń. Następnie nawet do 6 miesięcy trwa okres wygajania się ran, po którym dopiero zakładana jest korona, czy też proteza. Jeśli ubytki dotyczą wielu zębów, można ten zabieg przeprowadzać w znieczuleniu ogólnym. https://www.poladent.pl/implanty-poznan