Ekonomiczna jazda samochodem- co warto wiedzieć?

Ile pieniędzy wydajesz miesięcznie na gaz? Ile czasu zajmuje Ci napełnienie zbiornika? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się: „Czy istnieje sposób na jazdę, który pozwoli zaoszczędzić gaz?”, ten artykuł pokaże Ci, jak to zrobić.

 

Często zastanawiamy się, jaka jest najlepsza metoda jazdy, która pozwoli nam zaoszczędzić jak najwięcej paliwa. Okazuje się, że są rzeczy, które mogą pomóc nam zaoszczędzić. Sprawdźmy, jak działa każda z nich.

 

Płynna jazda – Podczas jazdy najważniejsze jest, aby nie przyspieszać gwałtownie i nie hamować na siłę. Dzięki temu Twój samochód będzie zużywał mniej paliwa na każdy kilometr. Podczas przyspieszania, staraj się stopniowo zwiększać prędkość, a nie podłogę go od 0 do 60 w 2 sekundy płaskie. Podczas hamowania nie należy gwałtownie naciskać hamulców i dać więcej czasu na płynne wyhamowanie pojazdu do mniejszej prędkości.

 

Obroty silnika – Jazda z prędkością obrotową silnika wyższą niż zwykle może powodować niepotrzebne zużycie paliwa ze względu na większe tarcie silnika, wytwarzanie ciepła i opór powietrza. Spróbuj zmienić bieg na niższy, gdy jedziesz ze stałą prędkością na wzniesieniu lub puść pedał gazu, gdy zjeżdżasz z góry lub jedziesz swobodnie bez uderzania w pedał gazu.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronach: car4femme.com i classicocar.com