Czym są spady w druku?

Spady to fragmenty grafiki, które wychodzą poza linię cięcia. Spady są powszechnym wymogiem drukarskim i nawet jeśli nie planujesz drukować własnych materiałów, ważne jest, aby wiedzieć, czym są, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że spady nie są tylko opcją, ale standardem przemysłowym. Twoja firma drukarska będzie wymagała, aby Twoje prace zawierały co najmniej spad, jeśli chcesz je wydrukować na typowej drukarce domowej. Dzieje się tak dlatego, że kiedy drukarka wykonuje kopie dokumentów, zawsze istnieje pewna ilość różnic pomiędzy każdą kopią; nawet jeśli maszyna będzie pracować powoli i ostrożnie, nadal istnieje szansa, że niektóre strony mogą być nieznacznie źle wyrównane lub że atrament może prześwitywać z jednej strony na drugą (zwłaszcza w przypadku cienkiego papieru). Jeśli nie masz dodatkowego miejsca przy krawędzi dokumentu, takie rzeczy mogłyby zrujnować projekt.

Spady chronią również przed obcięciem tekstu lub obrazów, gdy ktoś kseruje Twoją pracę. Nie jest prawdopodobne, aby ktoś zrobił to celowo, ale zdarza się to częściej niż myślisz. Podsumowując: spady są zabezpieczeniem przed wieloma różnymi scenariuszami druku, które mogą zaszkodzić Twojej pracy. Wejdź również na stronę http://adverther.pl/.