Czym charakteryzują się samochody hybrydowe?

Przemysł samochodowy produkuje więcej pojazdów hybrydowych niż kiedykolwiek wcześniej. Pojazdy te stają się coraz bardziej popularne i zaczynają nawet zapełniać parkingi. Czym więc charakteryzują się hybrydy?

 

Hybrydy istnieją od końca XX wieku, kiedy to technologia motoryzacyjna zaczęła się znacznie rozwijać. Pojazd hybrydowy to samochód, który działa na dwa lub więcej źródeł energii, zwykle silnik spalinowy (ICE) i silnik elektryczny. ICE jest zwykle zasilany benzyną, podczas gdy silnik elektryczny jest zasilany przez akumulator, który ładuje się podczas jazdy. Akumulator może być ładowany podczas pracy silnika spalinowego lub gdy samochód w ogóle się nie porusza. Oznacza to, że w niektórych przypadkach możliwe jest, aby hybryda działała bez użycia benzyny!

 

Najczęściej spotykany typ hybrydy wykorzystuje hamowanie odzyskowe, które zamienia energię kinetyczną na energię elektryczną, która może być przechowywana w akumulatorze. Na przykład Prius ma dwa silniki elektryczne: po jednym podłączonym do każdej osi. Po uruchomieniu hamulców, zamiast używać hamulców ciernych jak większość samochodów, niewielka ilość energii z każdego silnika ładuje akumulator. Wejdź również na stronę http://beautyride.pl/