Czy aplikacje śledzą Twoją lokalizację przez telefon?

Nie, aplikacje nie śledzą Twojej lokalizacji za pośrednictwem telefonu. Śledzenie lokalizacji jest wykonywane przez chip GPS w telefonie i musi być włączone, aby aplikacja miała do niego dostęp. Aplikacje mogą wykorzystywać dane o Twojej lokalizacji do różnych celów, ale nie mają możliwości, aby po prostu zacząć Cię śledzić po mieście bez Twojej wiedzy.

Niektóre aplikacje mogą prosić o zgodę na dostęp do Twojej lokalizacji, ale jeśli odmówisz, nie będą mogły nic z nią zrobić. Ponadto niektóre aplikacje korzystają z Map Google lub innych usług mapowych, które wymagają włączenia śledzenia lokalizacji, aby mogły działać prawidłowo. Podczas korzystania z tego typu aplikacji zazwyczaj pojawia się monit z pytaniem, czy chcesz, aby informacje o Twojej lokalizacji były wykorzystywane.

Jeśli nadal obawiasz się, że będziesz śledzony przez aplikację, możesz zrobić kilka rzeczy. Możesz wyłączyć wszystkie usługi lokalizacyjne, a następnie włączyć je ponownie (kolejność, w jakiej to robisz, ma znaczenie), co powinno zresetować wszystko i upewnić się, że aplikacje uzyskują dostęp tylko do tego, czego potrzebują. Jest to dobry pomysł, jeśli niedawno przełączone telefony lub ponownie zainstalowany system operacyjny. Wejdź również na stronę http://bastille.pl/.