Co jest potrzebne do zrobienia makramy?

Makrama to wspaniałe rzemiosło dla tych, którzy szukają prostego, zabawnego i niedrogiego hobby. Nie jest trudne do opanowania, a można z niego stworzyć piękne dzieła sztuki lub przedmioty użytkowe (takie jak koszyk czy wieszak na ścianę). Jeśli jesteś zupełnie nowy w makramie, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

  1. Materiały

Makrama jest rzemiosłem wykorzystującym linę, więc materiały, których będziesz potrzebować to lina i powierzchnia (lub dwie) do pracy. Możesz kupić gotowe liny do makramy w specjalistycznych sklepach lub online, ale jeśli jesteś kreatywny lub masz czas i cierpliwość, możesz zrobić własną!

  1. Dobry węzeł

Istnieją setki różnych rodzajów węzłów do makramy, ale jeden, który wielu uważa za najważniejszy, to węzeł kwadratowy. To ten, którego użyjesz, gdy będziesz wiązać ze sobą dwa kawałki liny, co jest czymś, co będziesz robić często podczas tworzenia projektów makramowych. Innym ważnym węzłem, który jest często używany w makramie jest węzeł overhand.

  1. Inne materiały

Inne podstawowe przybory to nożyczki, szczypce lub obcinaczki do drutu (do przycinania nadmiaru liny) oraz wszelkie materiały, które chcesz wykorzystać w swoim projekcie. Zapraszamy również na stronę http://desporto.pl/