3 powody, dla których warto zapisać dziecko na zajęcia z aikido

Moda na wschodnie sztuki walki to zdecydowanie jeden z najbardziej pozytywnych trendów ostatnich lat. Sporą popularnością cieszy się zwłaszcza aikido, którego uczą się już nawet kilkulatki. Taka forma rozrywki może mieć bardzo pozytywny wpływ na rozwój malucha. Sprawdź, dlaczego warto zachęcić dziecko do nauki aikido.

 

Sport to zdrowie

Nie każde dziecko musi zaczynać przygodę ze sportem od piłki nożnej, tańców czy też pływania. Aikido może być ciekawą alternatywą dla maluchów, które nie przejawiają zbyt dużego zainteresowania aktywnością fizyczną. Należy pamiętać, że solidna dawka ruchu jest niezmiernie ważna dla zdrowia kilkulatka. Zajęcia oferowane na stronie http://www.aikidokids.pl/grafik-zajec/ mogą pokazać dziecku przez zabawę, że sport może być przyjemny.

 

Cenny trening osobowości

Trenowanie wschodnich sztuk walki zapewnia nie tylko prawidłowy rozwój fizyczny, ale także kształtuje charakter dziecka. Ma to związek z tym, że za aikido stoi również określona filozofia. Ten sport może nauczyć dziecko wartości ciężkiej pracy w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. W zdobywaniu kolejnych stopni nie jest brana bowiem pod uwagę jedynie sprawność fizyczna, ale także zaangażowanie ćwiczącego i jego nastawienie do treningów.

 

Przygoda na całe życie

Zapisanie kilkulatka na zajęcia w szkole Aikido Kids może zapewnić mu wyjątkowe hobby na całe życie. Jeśli tylko maluchowi spodoba się taka forma sportu, to w przyszłości może brać udział w międzynarodowych zawodach bądź nawet związać się z aikido zawodowo. Ponadto jest to szansa na nawiązanie ciekawych znajomości, a także po prostu bycie interesującym człowiekiem.